O nás

   

Rádi děláme věci po svém. Tak, jak nám velí naše intuice, krůček po krůčku nasbírané zkušenosti a touha zanechat tu našim dětem aspoň trošku lepší svět. Když jsme v roce 2012 opustili rodnou karlovarskou hroudu a zakotvili ve Vičicích, měli jsme jediný cíl: Vyrábět opravu dobrá vína. A dělat to co nejpřirozenějším způsobem s důrazem na ekologii a s respektem k přírodě.
Tak se zrodilo Vičické vinařství Mikulášek, za kterým stojí Alois, Robert a Jakub Mikuláškovi – táta a dva synové. 

Vinařství má v okolí Vičic dlouhou tradici a my jsme velmi rádi, že můžeme být její součástí. Podle historických záznamů se tu vinná réva pěstovala už v roce 1285. Jedná se o vinařskou oblast Čechy, podoblast litoměřickou, vinařskou obec Březno, viniční trať Zámeckou. Od samého začátku dbáme na výběr kvalitních odrůd, které se hodí do našich poloh.

Život mezi vinicemi nám přirostl k srdci. Učí nás trpělivosti, pokoře a souznění s rytmem přírody. Chemii se snažíme v maximální možné míře vyhýbat, zelené práce včetně řezu a sběru hroznů provádíme ručně. Se škůdci nám pomáhá dravý roztoč jménem Thyplodromus Pyri. Tohle je cesta, kterou jsme se vydali, které věříme a která svědčí i našim vínům. Přesvědčte se sami…

O našem logu - https://www.vinarstvi-mikulasek.cz/nase-novinky/10--vyroci-vinarstvi/ 

vinartstvi-o-nas

 

 
Zpět do obchodu