Novinky

Květen

V začátku měsíce května čistíme kmínky od vyrůstajících oček a pak je na řadě podlom - vylamováním nových letorostů redukujeme sklizeň na podzim. I přesto, ale někdy musíme do vinohradu zpět a zredukovat i počet hroznů na zbylých letorostech. Tím zajistíme vysokou kvalitu hroznů nad kvantitou. Keře jsou zatížené do 2kg hroznů. 

Jakmile se objeví třetí list, přichází na řadu ochrana vinic postřikem. Díky výběru našich PIWI odrůd, nemusíme používat tolik ochraných prostředků. A díky tomu kombinujeme prvky integrované a ekologické ochrany. Často musíme provádět ochranu až po nocích, kdy není takové horko a nedochází k poškození vinic a vysokému odparu postřikové kapaliny. 

20230522_162448

Duben

Když se začne z jara probouzet veškerá flóra, nesmíme na nic čekat a musíme okamžitě jednat. Jelikož jsme se na začátku naší vinařské cesty rozhodli nepoužívat herbicidní postřiky pro hubení plevelů rostoucích pod keři révy, musíme se vydat tou více pracnou mechanickou cestou. Proto jsme si zakoupili okopávací stroj a hned jak plevel vykoukne z hlíny nahrnuté ke keřům, vyjedeme a strojem mu podřízneme kořínky. 

 

Březen

Měsíc, ve kterém, pokud to počasí dovolí, čistíme drátěnou konstrukci vinice od starého réví. Rozpojujeme dvojdrátí, které úponky révy spojily v jeden. Nasazujeme zpět popadané dráty, které za sebou zanechali bouřliví pracovníci během vytahování starého réví z drátů. Měníme špatné kotvy na koncích řádků. Napínáme dráty a v neposlední řadě se snažíme přivázat nové tažně nejlépe jak jen to umíme. 

20220322_131615_a_resize

Únor - řez vinic v plném proudu

Únor - měsíc ve znamení řezu. Nůžky brousíme o sto šest a řežeme o sto dvanáct.

IMG_20230315_091829_747 

Leden - přihrnování půdy ke keřům

 

 

Polosuchá vína
Ve starém kabátku prostě všechna vičická vína vypadala úplně stejně. Nyní každou řadu reprezentuje nová etiketa. Pestrá, hravá a šťavnatá. Protože tak chutnají naše vína.
Polosuchá a polosladká řada rozlišená letícím kánětem 🦅👀
 
Oranžová vína - Naturální
A máme tu konečně něco pro příznivce vičických oranžových vín. Už se nemusíte pídit po drobně napsaném slovíčku "Natural", teď ho nepřehlédnete!
Naturální víno vzniká metodou, kdy se bílé hrozny zpracují stejně jako ty červené. Díky tomu v závěru nemáte z bílých hroznů klasické bílé víno, ale právě ono oranžové.
Takový suchý Rinot z dřevěného sudu v podání "natural" je úplně jiné chutě a vůně, než suchý Rinot vyrobený v nerezovém tanku.
Pojďte je objednat, nachutnat a porovnat.
U naturálních vín si vám dovolíme doporučit víno dopředu otevřít, nejlépe přelít do karafy, a nechat ho krásně nadechnout a rozvonět, než si na něm pochutnáte.
Suchá vína - nový vzhled
 Dámy a pánové máme tady další etiketu. Už teď je jasné, že nebude jedna stejná grafika pro všechna naše vína. Dnes máme to potěšení vám představit vzhled, který bude doprovázet suchá bílá vína. Pokud pijete rádi sucháče, velice snadno je u nás rozeznáte na první pohled, hledejte "emko" jako "mám rád suché" ???? ????
V láhvi máme suchý Solaris a Rinot
 
facebook-g0538c16d1_1920
Frizzante
Nadešel čas představit vám nová vína a hlavně nový svěží vzhled našich etiket k desátému výročí naší práce s révou, hrozny a z nich skvělých produktů.
Jako první letí na světlo světa novinka našeho vinařství a tím je svěží bublinkaté Frizzante ze Sevaru.
Tato hitovka je jako dělaná pro letní dny. Úplně vidíme, jak sedíte na vašem oblíbeném místě, a s výhledem na zapadající slunce popíjíte tento velmi osvěžující a návykový nápoj. Nízký obsah alkoholu, velice příjemná kyselina a zbytkový cukr a výrazná chuť jahod zaručí ten správný požitek z růžového Frizzante. Šumivka jak má být ????
 
facebook-g0538c16d1_1920
 
 
10. výročí vinařství
pop2
 
Tak a je to venku! Změna. Výročí. Slavíme! Ctíme našeho ochránce.
Zdravíme příznivce vinařství Mikulášek. Po 10ti letech práce naší rodiny na vičických svazích k nám přiletěla novinka a přistála přímo na naší láhvi.
Po celou dobu našeho pěstování a hospodaření se nám nad hlavami vznáší dravá káňata. Krouží nad vinicemi a čistí oblohu od nejkrutějšího vetřelce, zloděje, příživníka a ničitele vinaře i jeho práce – proklatého špačka! Ten umí sežrat úrodu hroznů v mžiku. Káně, náš věrný ochránce, nám pomohl uhlídat sladké bobulky na keřích vinné révy již mnohokrát po sobě. Létá nad námi, když se skláníme před révou a pečujeme o ni, od teď se vznáší i na láhvi, střeží náš hrozen v novém logu, a je všude s námi. Díky kámo za tvou pomoc, díky matko přírodo za tvé dary!
Rozhodli jsme se na desáté výročí našeho počínání ve vinařském světě změnit i kompletní vzhled. O tom budou další příspěvky.
Kosočtvercům a červené barvě dáme tedy všichni sbohem a šáteček! Se sklenkou vína vítáme dravého ptačího kámoše Káňu ????
 
facebook-g0538c16d1_1920
10 položek celkem
Zpět do obchodu