Rinot suché 21/22

České zemské víno - suché

Cukernatost při sběru - 21° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 3,8g

Kyselina - 7,1g

Alkohol - 12%

Objem - 0,75l

č.š. - 15/22

1634725896-piktogramy

Můžeme doručit do:
19.6.2024
250 Kč
Skladem (>5 ks)

Toto jedinečné víno spojuje harmonii dvou odlišných ročníků a dvou specifických výrobních postupů. Ročník 2021, vyráběný metodou SUR LIE - Battonage v dubovém sudu, se setkal s ročníkem 2022, vytvořeným v nerezovém tanku.

V případě ročníku 2021 byla použita metoda SUR LIE - Battonage, což znamená, že víno fermentovalo spontánně, bez přidání ušlechtilých kvasinek. Tato autentická metoda výroby respektuje přirozené kvasinky obsažené ve slupce bobulí, což zvýrazňuje jedinečnost místa vzniku a přidává osobitý charakter našim vínům. Pokud máte zájem o více informací, můžete si přečíst podrobný článek o SUR LIE - Battonage na stránce https://www.vinovnici.cz/clanek/105-sur-lie.

Na druhé straně, ročník 2022 prošel výrobou metodou řízeného kvašení v nerezových nádobách, s opětovným spontánním procesem fermentace a využitím přirozených kvasinek ze slupky bobulí. Tato tradiční metoda zdůrazňuje charakter místa vzniku a podtrhuje jedinečnost našich vín. Oba ročníky byly pak pečlivě spojeny, aby vytvořily víno, které přináší rozmanité nuance a výrazné osobitosti obou použitých technik.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Popis vína:

Barva tohoto vína je zlatožlutá, a její hutnost vytváří olejnatý dojem. Po krátkém provzdušnění se vynořuje decentní vůně, nazrálá a plná sušeného jádrového ovoce. V chuti vína se rozvíjí delikátní a krémový charakter s tóny sušeného ovoce a kandované kůry z citrusů. Závěr vína prodlužuje dojem dobře zakomponované jemné rybízovo-angreštové kyselinky, která dodává vínu svěžest a vyváženost.

Celkově jde o zlatavě žluté víno, které přináší poutavou kombinaci vůně a chuti, obohacenou sušeným ovocem a jemnými citrusovými tóny. Dobře vyvážená kyselinka završuje celkový dojem a poskytuje vínu eleganci a prodloužený závěr.

Kategorie: Suché
Zpět do obchodu