Hibernal suché 21/22

České zemské víno - suché

Cukernatost při sběru - 22,5° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 6,6g

Kyselina - 8g

Alkohol - 13%

Objem - 0,75l

č.š. - 16/22

1634725896-piktogramy

Můžeme doručit do:
19.6.2024
250 Kč
Skladem (>5 ks)

Toto jedinečné víno spojuje harmonii dvou odlišných ročníků a dvou specifických výrobních postupů. Ročník 2021, vyráběný metodou SUR LIE - Battonage v dubovém sudu, se setkal s ročníkem 2022, vytvořeným v nerezovém tanku.

V případě ročníku 2021 byla použita metoda SUR LIE - Battonage, což znamená, že víno fermentovalo spontánně, bez přidání ušlechtilých kvasinek. Tato autentická metoda výroby respektuje přirozené kvasinky obsažené ve slupce bobulí, což zvýrazňuje jedinečnost místa vzniku a přidává osobitý charakter našim vínům. Pokud máte zájem o více informací, můžete si přečíst podrobný článek o SUR LIE - Battonage na stránce https://www.vinovnici.cz/clanek/105-sur-lie.

Na druhé straně, ročník 2022 prošel výrobou metodou řízeného kvašení v nerezových nádobách, s opětovným spontánním procesem fermentace a využitím přirozených kvasinek ze slupky bobulí. Tato tradiční metoda zdůrazňuje charakter místa vzniku a podtrhuje jedinečnost našich vín. Oba ročníky byly pak pečlivě spojeny, aby vytvořily víno, které přináší rozmanité nuance a výrazné osobitosti obou použitých technik.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Popis vína:

Po krátkém provzdušnění vás přivítá působivé aroma, které připomíná jak květ, tak list černého rybízu, doplněné vůní jarní louky. Chuť tohoto vína je naleželá a čistá, s jemným dotekem angreštu, bílého rybízu a sušených bylinek. Prodloužený závěr pak harmonicky doplňuje zakulacená kyselinka, která přidává dojmu eleganci a prodlužuje celkový zážitek.

Celkově jde o víno, které se vyznačuje bohatým aromatickým profilem, vyváženou chutí a prodlouženým závěrem. Jeho jemné tóny angreštu, bílého rybízu a sušených bylinek vytvářejí složitou a poutavou paletu chutí, kterou lze vychutnat s každým douškem.

Kategorie: Suché
Zpět do obchodu