Hibernal polosuché 2021

České zemské víno - polosuché

Cukernatost při sběru - 22° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 13g

Kyselina - 10,7g

Alkohol - 13%

Objem - 0,75l

č.š. - 13/21

1634725896-piktogramy

Můžeme doručit do:
23.7.2024
250 Kč
Skladem (>5 ks)

Víno vzniklo pomocí metody řízeného kvašení v nerezových nádobách a bylo fermentováno spontánně, tj. divoce. Jedná se o tradiční metodu výroby, kde není používáno ušlechtilých kmenů kvasinek. Namísto toho využíváme kvasinky, které se přirozeně nacházejí ve slupce hroznů. Tato forma fermentace lépe odráží místo původu vína a zdůrazňuje jedinečnost našich vín.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Popis vína:

Vůně tohoto vína je výrazná a nápadná díky aromatickému charakteru černého rybízu. V chuti vína dominuje příjemná kombinace chuti rybízu, který přináší sladkost a intenzitu, a grepové dochuti, která dodává vínu svěžest a pikantní nádech. Celkově jde o víno, které láká prostřednictvím silného aroma černého rybízu a poté potěší chuťové buňky harmonií mezi chutí rybízu a svěží grepovou dochutí.

O historii, pěstování a charakteristice této odrůdy se dočtete na webu - https://www.vinomapa.cz/vino-hibernal/

Hodnocení na webu mojelahve.cz - HIBERNAL polosuché 2021

Kategorie: Polosuché
Zpět do obchodu