Sevar rosé frizzante polosuché 2022

České zemské víno - polosuché

Cukernatost při sběru - 19,5° (kabinet)

Zbytkový cukr - 8,3g

Kyselina - 5,6g

Alkohol - 10,5%

Objem - 0,75l

č.š. - 12A/22

1634725896-piktogramy

250 Kč
Momentálně nedostupné

Víno vzniklo pomocí metody řízeného kvašení v nerezových nádobách a bylo fermentováno spontánně, tj. divoce. Jedná se o tradiční metodu výroby, kde není používáno ušlechtilých kmenů kvasinek. Namísto toho využíváme kvasinky, které se přirozeně nacházejí ve slupce hroznů. Tato forma fermentace lépe odráží místo původu vína a zdůrazňuje jedinečnost našich vín.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Popis vína:

Barva tohoto vína je malinová, což vytváří dojem živé a osvěžující atmosféry. V aroma se uplatňují tóny červených lesních plodů, přičemž dominantní jsou jahody. V chuti vína, která se rozvíjí na vlně jemného perlení, se objevují lahodné jahody doplněné smetanovými akcenty. Tato kombinace vytváří harmonii, kterou podtrhuje svěží závěr, připomínající brusinkovo-ostružinový sorbet. Celkově jde o víno, které zaujme nejen barvou a ovocným aromatem, ale také chutí plnou jahodové sladkosti, jemného perlení a osvěžujícího závěru s brusinkovo-ostružinovým nádechem.

O historii, pěstování a charakteristice této odrůdy se dočtete na webu - https://cs.wikipedia.org/wiki/Sevar

Kategorie: Vyprodáno
Zpět do obchodu