Ryzlink Rýnský polosladké 2021

České zemské víno - polosladké

Cukernatost při sběru - 21° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 23,7g

Kyselina - 8,7g

Alkohol - 11%

Objem - 0,75l

č.š. - 17/21

1634725896-piktogramy

Můžeme doručit do:
18.4.2024
230 Kč
Skladem (>5 ks)

Víno vzniklo pomocí metody řízeného kvašení v nerezových nádobách a bylo fermentováno spontánně, tj. divoce. Jedná se o tradiční metodu výroby, kde není používáno ušlechtilých kmenů kvasinek. Namísto toho využíváme kvasinky, které se přirozeně nacházejí ve slupce hroznů. Tato forma fermentace lépe odráží místo původu vína a zdůrazňuje jedinečnost našich vín.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Popis vína:

Vůně tohoto vína je charakterizována tóny broskve a lípy, které přinášejí dojem sladkosti a jemné květinové nuance. V chuti vína se otevírá mix exotického ovoce, což zahrnuje širokou paletu chutí a vůní charakteristických pro exotické ovoce. Tato chuťová kombinace může zahrnovat různé ovoce, jako jsou mangy, ananasy, marakujá a další. Celkově jde o víno, které láká vůněmi broskve a lípy a poté přináší pestrý mix exotického ovoce do chuti, což vytváří zážitek plný bohatých a harmonických tónů.

Hodnocení na webu mojelahve.cz - RYZLINK RÝNSKÝ polosladké 2021

Kategorie: Polosladké
Zpět do obchodu