Rinot suché 2021

České zemské víno - suché

Cukernatost při sběru - 20° (kabinet)

Zbytkový cukr - 2,4g

Kyselina - 8,6g

Alkohol - 12%

Objem - 0,75l

č.š. - 08/21

1634725896-piktogramy

Můžeme doručit do:
30.5.2024
250 Kč
Skladem (>5 ks)

Víno vzniklo pomocí metody řízeného kvašení v nerezových nádobách a bylo fermentováno spontánně, tj. divoce. Jedná se o tradiční metodu výroby, kde není používáno ušlechtilých kmenů kvasinek. Namísto toho využíváme kvasinky, které se přirozeně nacházejí ve slupce hroznů. Tato forma fermentace lépe odráží místo původu vína a zdůrazňuje jedinečnost našich vín.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Popis vína:

Barva tohoto vína je jiskrná a světlá, pohybující se v tónu bílého zlata, což naznačuje jeho svěžest a jasnost. Chuť vína je výrazná a osvěžující, přináší dojem po limetce a angreštu. Vysoký potenciál k dalšímu zrání znamená, že víno má schopnost dále se vyvíjet a zraje s časem. Aktuální kondice tohoto vína předurčuje jeho spojení s jídlem v lehké úpravě, což znamená, že se skvěle hodí k jídlům, která nejsou příliš výrazně upravena a umožňují vyniknout chuti vína. Celkově jde o víno, které nabízí svěží a výrazný profil, s potenciálem dozrávání a skvělou schopností doplňovat lehčí pokrmy.

 O historii, pěstování a charakteristice této odrůdy se dočtete na webu - https://cs.wikipedia.org/wiki/Rinot

Hodnocení na webu mojelahve.cz - RINOT suché 2021

Kategorie: Suché
Zpět do obchodu