Hibernal polosladké 2020

České zemské víno - polosladké

Cukernatost při sběru - 21° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 27g

Kyselina - 9g

Alkohol - 11%

Objem - 0,75l

č.š. - 19A/20

1634725896-piktogramy

Můžeme doručit do:
19.6.2024
250 Kč
Skladem (>5 ks)

Víno vzniklo pomocí metody řízeného kvašení v nerezových nádobách a bylo fermentováno spontánně, tj. divoce. Jedná se o tradiční metodu výroby, kde není používáno ušlechtilých kmenů kvasinek. Namísto toho využíváme kvasinky, které se přirozeně nacházejí ve slupce hroznů. Tato forma fermentace lépe odráží místo původu vína a zdůrazňuje jedinečnost našich vín.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Popis vína:

Vůně tohoto vína je charakterizována tóny listu černého rybízu a citrusů, což přináší svěžest a intenzitu do celkového dojmu. V chuti vína se projevuje jeho délka, což znamená, že chuť zůstává v ústech delší dobu. Pikantní kyselina přidává vínu živost a oživení, zatímco dochuť připomíná grapefruitový kompot, což dodává víně zajímavou a svěží charakteristiku. Celkově jde o víno, které láká kombinací svěžích tónů citrusů, pikantní kyseliny a dlouhého závěru s jemnou dochutí.

O historii, pěstování a charakteristice této odrůdy se dočtete na webu - https://www.vinomapa.cz/vino-hibernal/

Hodnocení na webu mojelahve.cz - HIBERNAL polosladké 2020

Kategorie: Polosladké
Zpět do obchodu