Solaris polosuché 2021

České zemské víno - polosuché

Cukernatost při sběru - 22° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 11,7g

Kyselina - 7,8g

Alkohol - 13%

Objem - 0,75l

č.š. - 06A/21

1634725896-piktogramy

 
230 Kč
Momentálně nedostupné

Víno vzniklo pomocí metody řízeného kvašení v nerezových nádobách a bylo fermentováno spontánně, tj. divoce. Jedná se o tradiční metodu výroby, kde není používáno ušlechtilých kmenů kvasinek. Namísto toho využíváme kvasinky, které se přirozeně nacházejí ve slupce hroznů. Tato forma fermentace lépe odráží místo původu vína a zdůrazňuje jedinečnost našich vín.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Popis vína:

Vůně tohoto vína přináší nádech čerstvých bylinek, grepové kůry a bílého pepře, což vytváří aromatický profil s pikantními a citrusovými prvky. V chuti je víno charakterizováno výraznější ovocnou kyselinou, která evokuje citrusy a zelená jablka. Tato chuťová kombinace dodává vínu pikantnost, svěžest a oživení, což z něj činí osvěžující a dynamický nápoj. Celkově jde o víno, které láká svým aromatem bylinek, grepové kůry a bílého pepře, a poté potěší chuťové buňky výraznou ovocnou kyselinou s nádechem citrusů a zelených jablek

O historii, pěstování a charakteristice této odrůdy se dočtete na webu - https://mojelahve.cz/clanek/solaris-moderni-odruda-ktera-reaguje-na-potreby-dnesni-doby-1384

Hodnocení na webu mojelahve.cz - SOLARIS polosuché 2021

 

 

Kategorie: Vyprodáno
Zpět do obchodu