Solaris frizzante polosladké 2022

České zemské víno - polosuché

Cukernatost při sběru - 23,5° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 35,5g

Kyselina - 5,9g

Alkohol - 13%

Objem - 0,75l

č.š. - 09/22

1634725896-piktogramy

Můžeme doručit do:
19.6.2024
250 Kč
Skladem (>5 ks)

Víno vzniklo pomocí metody řízeného kvašení v nerezových nádobách a bylo fermentováno spontánně, tj. divoce. Jedná se o tradiční metodu výroby, kde není používáno ušlechtilých kmenů kvasinek. Namísto toho využíváme kvasinky, které se přirozeně nacházejí ve slupce hroznů. Tato forma fermentace lépe odráží místo původu vína a zdůrazňuje jedinečnost našich vín.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Popis vína:

Barva tohoto vína je zlatožlutá, což evokuje dojem elegance a zralosti. V aroma vína se výrazně uplatňují ovocné tóny, zejména žlutomasé broskvičky, která přidává do vůně sladkost a jemnost. V chuti vína otevírají citrusy, přičemž v pozadí se objevují červené pomelo a hořký pomeranč. Příjemně medově nasládlý závěr dominuje žlutým zahradním ovocem, s výrazem zralé hrušky máslovky. Celkově jde o víno, které se vyznačuje bohatou paletou chutí, od citrusové svěžesti po medově nasládlý závěr s výrazným podílem žlutých zahradních plodů.

Kategorie: Šumivé/perlivé
Zpět do obchodu