Hibernal polosuché 2022

České zemské víno - polosuché

Cukernatost při sběru - 22° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 12,9g

Kyselina - 6,4g

Alkohol - 13%

Objem - 0,75l

č.š. - 06/22

1634725896-piktogramy

Můžeme doručit do:
19.6.2024
250 Kč
Skladem (>5 ks)

Víno vzniklo pomocí metody řízeného kvašení v nerezových nádobách a bylo fermentováno spontánně, tj. divoce. Jedná se o tradiční metodu výroby, kde není používáno ušlechtilých kmenů kvasinek. Namísto toho využíváme kvasinky, které se přirozeně nacházejí ve slupce hroznů. Tato forma fermentace lépe odráží místo původu vína a zdůrazňuje jedinečnost našich vín.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Popis vína:

Barva tohoto vína je sytá zlatožlutá, což naznačuje jeho bohatost a zralost. Vůně je odrůdově čistá a přitahuje pozornost atraktivním černým rybízem, jostou a angreštem. Chuť vína je vymazlená, lahodná a nenápadná, přičemž zrcadlí ovoce z vůně, zejména černý rybíz, jostu a angrešt. Dochází k doplnění sladkým broskvovým kompotem, který obsahuje zralý žlutý angrešt s jeho zakulacenou kyselinkou. Celkově jde o víno, které poskytuje pohodový a harmonický zážitek spojením bohatých ovocných tónů, sladkého kompotu a jemné kyselinky.

 

Kategorie: Polosuché
Zpět do obchodu