Ryzlink Rýnský polosuché 2022

České zemské víno - polosuché

Cukernatost při sběru - 21,5° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 15,5g

Kyselina - 9,4g

Alkohol - 11,5%

Objem - 0,75l

č.š. - 10/22

1634725896-piktogramy

250 Kč
Vyprodáno (>5 ks)

Víno vzniklo pomocí metody řízeného kvašení v nerezových nádobách a bylo fermentováno spontánně, tj. divoce. Jedná se o tradiční metodu výroby, kde není používáno ušlechtilých kmenů kvasinek. Namísto toho využíváme kvasinky, které se přirozeně nacházejí ve slupce hroznů. Tato forma fermentace lépe odráží místo původu vína a zdůrazňuje jedinečnost našich vín.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Popis vína:

Barva tohoto vína je nazlátlá, což naznačuje jeho zralost a svěžest. Vůně je ovocná, nabízející dojem bohatosti a intenzity. V chuti vína se otevírá bohatá a intenzivní paleta vyzrálého zahradního ovoce, s výraznou převahou zralé meruňky. Dochuť tohoto harmonického vína je zajištěna jemnou grepovou linkou, která dodává vínům pikantnost, a dlouho doznívající svěží citrusovou kyselinkou, která přináší dojem osvěžení. Celkově jde o víno, které se vyznačuje harmonií mezi bohatým ovocným profilem, jemnou pikantností a osvěžující citrusovou kyselinkou.

Kategorie: Víno
Zpět do obchodu