Sevar suché 2021

Vyprodáno
Polish 20230625 153043445
České zemské víno - suché
 

Cukernatost při sběru - 21° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 0,1g

Kyselina - 5,8g

Alkohol - 13%

Objem - 0,75l

č.š. - 18/21

1634725896-piktogramy

250 Kč
Momentálně nedostupné

Výroba tohoto vína prošla unikátní metodou SUR LIE - Battonage v dubovém sudu. Na rozdíl od běžných postupů bylo fermentováno spontánně, což znamená divoce, bez použití ušlechtilých kmenů kvasinek. Tento původní přístup k výrobě vína vylučuje použití umělých kvasinek a spoléhá na ty přirozeně se vyskytující ve slupce bobulí. Tato metoda fermentace více reflektuje konkrétní místo vzniku a zdůrazňuje jedinečný charakter našich vín.

A co to znamená SUR LIE - Battonage? Pokud vám toto termínu nic neříká, nezoufejte! Je to podrobně popsáno zde: https://www.vinovnici.cz/clanek/105-sur-lie. Tento článek vám poskytne komplexní a srozumitelný pohled na tuto zajímavou metodu, kterou uplatňujeme při výrobě našich vín.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Ponecháno 6 týdnů na slupkách. V dubovém sudu si víno poleželo 9 měsíců. Následně 6 měsíců sedimentovalo v nerezové nádobě. 

Popis vína:

Tohoto vína charakterizuje temně rubínová až inkoustová barva, a jelikož je nefiltrované, přináší autentičnost v každé láhvi. Jeho jemná vůně fialek, zralých ostružin a černých třešní vytváří harmonický a lákavý aromatický profil.

V opulentní chuti tohoto vína zaujmou převládající marmeládové tóny pocházející z tmavého až černoplodého ovoce. Vynikají zejména chutě borůvek, ostružin, černých třešní a plodů černého bezu. Celkový dojem je hutný a sametový, což poskytuje jedinečný zážitek.

V závěru se projevuje vyzrálá ostružinová kyselinka, která přidává vínu svěžest, a špetka exotického koření dodává finálnímu doteku dojem bohatosti. Toto víno představuje harmonickou symfonii chutí a vůní, která vybízí k prozkoumání jeho komplexního a bohatého charakteru.

O historii, pěstování a charakteristice této odrůdy se dočtete na webu - https://cs.wikipedia.org/wiki/Sevar

Kategorie: Vyprodáno
Zpět do obchodu