Hibernal oranž suché 2019

Stříbrná medaile - Salon vín 2023 Velká zlatá medaile - PIWI Award 2024
Polish 20230625 150554651

stribrna_medaile_2023   1714319588686-a9a6c45d-01c1-47cf-b969-0fcb7938d5e9_2

 

 

 

České zemské víno - suché

Cukernatost při sběru - 23° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 0,2g

Kyselina - 6,4g

Alkohol - 13%

Objem - 0,75l

č.š. - 06/19

1634725896-piktogramy

 

Můžeme doručit do:
19.6.2024
400 Kč
Skladem (>5 ks)

Ponecháno 4 týdy na slupkách. V dubovém sudu si víno poleželo 9 měsíců. Následně 6 měsíců sedimentovalo v nerezové nádobě. 

Popis vína:

Barva tohoto vína je jiskrná a karamelová, což slibuje poutavý vizuální dojem. Ve vůni najdeme jemné tóny květu černého rybízu a červencové louky, které poskytují subtilní a osvěžující aromatičnost. Po provzdušnění se víno rozvinuje do komplexnějších vrstev, kde se objevují aroma rybízu, josty a zralého angreštu.

V chuti tohoto vína dominuje výrazný a čistý projev zralého i nezralého angreštu, doplněný říznou kyselinkou. Tento vysušený naturál nabízí nejen intenzivní chuťový zážitek, ale také osvěžující a revitalizující charakter.

Tento nápoj může být podáván nachlazený a rozdýchaný, ideálně jako aperitiv k lehkým, nepříliš tučným předkrmům. Jeho výrazné tóny angreštu a osvěžující kyselinka vytvářejí harmonickou kombinaci, která osvěží a povzbudí chuťové buňky.

Toto víno je nefiltrováno, a případný sediment v něm není závadou. Doporučujeme provedení dekantace před konzumací. V případě, že nemáte dekantační nádobu, můžete použít skleněný džbánek. Lahev nechte chvíli odstát a poté pomalu vylejte obsah po stěnách nádoby džbánku nebo dekantační nádoby. Tímto způsobem zajistíte delší provzdušnění vína, což mu velmi prospívá.

Dekantace pomáhá otevřít a rozvinout bohaté aromatické profily vína, což může zvýraznit jeho jedinečnost a poskytnout vám plný chuťový zážitek. Tento proces umožní vínu dosáhnout optimálního stavu a zajistí, že si plně vychutnáte každý doušek.

Školení:

Výroba tohoto vína prošla unikátní metodou SUR LIE - Battonage v dubovém sudu. Na rozdíl od běžných postupů bylo fermentováno spontánně, což znamená divoce, bez použití ušlechtilých kmenů kvasinek. Tento původní přístup k výrobě vína vylučuje použití umělých kvasinek a spoléhá na ty přirozeně se vyskytující ve slupce bobulí. Tato metoda fermentace více reflektuje konkrétní místo vzniku a zdůrazňuje jedinečný charakter našich vín.

A co to znamená SUR LIE - Battonage? Pokud vám toto termínu nic neříká, nezoufejte! Je to podrobně popsáno zde: https://www.vinovnici.cz/clanek/105-sur-lie. Tento článek vám poskytne komplexní a srozumitelný pohled na tuto zajímavou metodu, kterou uplatňujeme při výrobě našich vín.

Vinohrad:

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

 

Kategorie: Oranžové
Zpět do obchodu