Vyprodáno
ANA8562.RW2@1,25xa
  • 1 z 2
 

Cuvée Patronů suché 2020

 

Vůně: k lesnímu ovoci ze Sevaru se přidala vůně třešní z Zweiglu

Chuť: lehká tříslovina a kyselinka dodává vínu tělo a dlouhou lehce kořenitou dochuť

České zemské víno - suché

Cukernatost při sběru - 22° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 0,3g

Kyselina - 5,6g

Alkohol - 12,5%

Objem - 0,75l

č.š. - 20A/20

1634725896-piktogramy

Dostupnost Momentálně nedostupné
250 Kč
Kód produktu 236
Kategorie Vyprodáno
 

Víno bylo vyrobené metodou SUR LIE - Battonage v dubovém sudu. Fermentováno spontánně neboli divoce. Původní metoda výroby, kdy se nepoužívá ušlechtilých kmenů kvasinek. Využívají se kvasinky přirozeně se vyskytující ve slupce bobulí. Tento způsob fermentace více reflektuje místo vzniku a podtrhují osobitost našich vín.

SUR LIE - Battonage. Že vám to nic neříká? Nezoufejte, skvěle popsáno je to zde - https://www.vinovnici.cz/clanek/105-sur-lie

Ve vinohradu se chováme tak, aby jsme maximálně eliminovali počet postřiků. K hubení plevelů nepoužíváme herbicidní látky, ale využíváme strojní okopávání plevelů. Což není kolikrát stoprocentní. Musíme poté vyrazit po staru a vzít motyku do ruky a zbytky okopat ručně. Trávu se snažíme sekat v co nejvzdálenějším termínu, aby jsme dali přírodě šanci rozvinout svou flóru. Keře révy provzdušňujeme a osečkujeme ručně. Stejně tak i sběr hroznů na podzim probíhá ručně a díky tomu můžeme nevhodné hrozny nesbírat a tím udržet nejvyšší kvalitu materiálu pro výrobu našich vín. 

K výrobě vín nepoužíváme žádné další přídatné látky, kterých je neuvěřitelně mnoho. Vína tímto způsobem můžete dobarvit, zkrášlit chuť a vůni nebo odkyselit, potažmo přisladit. Toto v našich vínech rozhodně nenajdete. 

Ponecháno 6 týdnů na slupkách. V dubovém sudu si víno poleželo 9 měsíců. Následně 6 měsíců sedimentovalo v nerezové nádobě. 

Vůně: k lesnímu ovoci ze Sevaru se přidala vůně třešní z Zweiglu

Chuť: lehká tříslovina a kyselinka dodává vínu tělo a dlouhou lehce kořenitou dochuť

Hodnocení na webu mojelahve.cz - CUVÉE PATRONŮ suché 2020