Cuvée No.1895 polosuché 2022

České zemské víno - polosuché

Cukernatost při sběru - 19,5° (kabinetní víno)

Zbytkový cukr - 11,2g

Kyselina - 6,7g

Alkohol - 11,5%

Objem - 0,75l

č.š. - 07C/22

1634725896-piktogramy

Můžeme doručit do:
30.5.2024
250 Kč
Skladem (>5 ks)

Víno vzniklo pomocí metody řízeného kvašení v nerezových nádobách a bylo fermentováno spontánně, tj. divoce. Jedná se o tradiční metodu výroby, kde není používáno ušlechtilých kmenů kvasinek. Namísto toho využíváme kvasinky, které se přirozeně nacházejí ve slupce hroznů. Tato forma fermentace lépe odráží místo původu vína a zdůrazňuje jedinečnost našich vín.

V našem vinohradu klademe důraz na minimalizaci používání chemických postřiků. Pro kontrolu plevelů nepoužíváme herbicidy, ale uplatňujeme mechanické okopávání. I když to není vždy stoprocentně efektivní, následně se vracíme k tradičnímu postupu a ručně dokončujeme odstranění zbývajících plevelů pomocí motyky. Sekání trávy provádíme v co nejodkladnějším termínu, abychom poskytli přírodě příležitost rozvinout svou flóru.

Keře révy pravidelně provzdušňujeme a ořezáváme ručně. Stejným způsobem postupujeme i při sběru hroznů na podzim. Tato ruční práce nám umožňuje pečlivě vybírat hrozny, zachovávat nejvyšší kvalitu surovin pro výrobu našich vín a vyhýbat se sklizni nevhodných hroznů.

Při výrobě našich vín se zcela vyhýbáme používání jakýchkoli dalších přídatných látek, kterých je na trhu nepřeberně. Tyto látky jsou často využívány k dobarvení, obohacování chuti a vůně nebo ke kyselosti a slazení vín. V našich vínech určitě nenajdete žádné takové prvky.

Cuvée No.1895(název vycházi z data vzniku stodoly ve které vyrábíme naše vína) obsahuje hrozny odrůd Muller Thurgau 60% a Kerner 40%

Popis vína:

Barva tohoto vína je nazlátlá. Jeho vůně je ovocná, intenzivní a nasládlá, s výrazným aromatem exotického koření. Toto exotické koření se objevuje i v chuti vína, kde se prolíná s přítomným kompotovaným ovocem. Celkově jde o vyvážené a harmonické víno, které v závěru přináší jemnou limetkovou kyselinku. Tato kombinace vytváří lahodný a dojemný zážitek pro chuťové buňky.

Kategorie: Polosuché
Zpět do obchodu