Vyprodáno Efekt lupa
  • 1 z 2
 

RINOT suché 2020

 

Objednejte 12 libovolných lahví = doprava kurýrem zdarma !

Po Karlovarském kraji rozvezeme osobně a zdarma již od 1 lahve.  

České zemské víno - suché

Cukernatost při sběru - 22° (pozdní sběr)

Zbytkový cukr - 1,9g

Kyselina - 7,7g

Alkohol - 13%

Objem - 0,75l

č.š. - 06/20

1634725896-piktogramy

Dostupnost Vyprodáno
230 Kč
   
Kód produktu 119
Kategorie Vyprodáno
 

Ve vinohradu se chováme tak, aby jsme maximálně eliminovali počet postřiků. K hubení plevelů nepoužíváme herbicidní látky, ale využíváme strojní okopávání plevelů. Což není kolikrát stoprocentní. Musíme poté vyrazit po staru a vzít motyku do ruky a zbytky okopat ručně. Trávu se snažíme sekat v co nejvzdálenějším termínu, aby jsme dali přírodě šanci rozvinout svou flóru. Keře révy provzdušňujeme a osečkujeme ručně. Stejně tak i sběr hroznů na podzim probíhá ručně a díky tomu můžeme nevhodné hrozny nesbírat a tím udržet nejvyšší kvalitu materiálu pro výrobu našich vín. 

Víno bylo vyrobené metodou řízeného kvašení v nerezových nádobách. Fermentováno spontánně neboli divoce. Původní metoda výroby, kdy se nepoužívá ušlechtilých kmenů kvasinek. Využívají se kvasinky přirozeně se vyskytující ve slupce bobulí. Tento způsob fermentace více reflektuje místo vzniku a podtrhují osobitost našich vín.

K výrobě vín nepoužíváme žádné další přídatné látky, kterých je neuvěřitelně mnoho. Vína tímto způsobem můžete dobarvit, zkrášlit chuť a vůni nebo odkyselit, potažmo přisladit. Toto v našich vínech rozhodně nenajdete. 

Vůně: bílá moruše

Chuť: moruše a jablko

 Doporučujeme podávat k zeleninovým salátům, krémovým polévkám a šunkovým nářezům.

 O historii, pěstování a charakteristice této odrůdy se dočtete na webu - https://cs.wikipedia.org/wiki/Rinot

Hodnocení na webu mojelahve.cz - RINOT suché 2020